BLOG KULINARNY

Witam na moim blogu kulinarnym!

Miłość do gotowania wpoiła mi moja babcia. To ona nauczyła mnie wielu rzeczy, a jej kuchnia to było prawdziwe królestwo! Pamiętam te wszystkie dziwne przedmioty kuchenne w szufladach, pod ciężkim, drewnianym stołem, które zawsze mnie interesowały. Moim debiutem kulinarnym było obranie ziemniaków w wielku 7 lat 😀 . Z roku na rok uczyłam się nowych przepisów pod czujnym okiem babci. Mój tata też uwielbia gotować. Zawsze powtarzał, że chciał zostać kucharzem. Kocham potrawy, które przyrządza i chętnie wykorzystuję jego przepisy, z nadzieją, że jest ze mnie dumny! Moja mama ciągle powtarza, że nie lubi gotować. Nie lubi, ale potrafi 😉 . Uważam, że jej zupy i placki ziemniaczane są najlepsze na świecie! Mój blog powstał kiedy poszłam na urlop macierzyński. Wcześniej dużo pracowałam i nie raz brakowało mi czasu. Teraz postanowiłam rozwijać swoją pasję do gotowania i zrobić coś dla siebie. W kuchni lubię eksperymentować, ale nie stronię również od tradycyjnych potraw. Pochodzę z Chorzowa, miasta na Górnym Śląsku i cieszę, się że posiadamy dużo przepisów regionalnych, którymi chętnie się z Wami podzielę. Obecnie mieszkam w Londynie, gdzie miałam okazję wcześniej pracować w angielskim pubie, który także zainspirował mnie do ciekawych przepisów z kuchni tego kraju. Oprócz tego, mój mąż jest Sycylijczykiem i kuchnia włoska nie jest mi obca 😉 . Dodatkowo uczę się przyrządzać jego regionalne potrawy, które za pomocą smaku przenoszą nas choć na chwilę, na tą piękną wyspę… Staram się żeby moje przepisy były szybkie i proste w przygotowaniu. Żeby nie było nudno zaczęłam się uczyć włoskiego. Poza tym praktykuje robienie zdjęć pod nadzorem mojego doświadczonego męża… Choć wydaje mi się, że to będzie długa droga, ale liczą się chęci! 😀 Jednak największym moim wyzwaniem jest macierzyństwo, którego uczę się codziennie. Szczęśliwa rodzina – to przepis na całe życie, który chciałabym żeby udał się fantastycznie. Jeśli uda mi się go osiągnąć to będę z siebie bardzo dumna! Mam nadzieję, że Wy również będziecie cieszyć się gotowaniem razem ze mną i chętnie będziecie korzystać z moich  przepisów.

Jeśli wykorzystacie przepisy z  mojego bloga – śmiało się pochwalcie i wyślijcie zdjęcia na mój e-mail tysia88196@gmail.com. Chętnie zobaczę Wasze potrawy, które będą dla mnie jeszcze większą motywacją.


Wszystkie zdjęcia, które zostają umieszczone na tym blogu są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich kopiowanie oraz wykorzystywanie bez mojej zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych). W celu skontaktowania się ze mną proszę o wysyłanie wiadomości na e-mail tysia88196@gmail.com.

Reklamy